Kontakta oss

Vi vill gärna höra från dig.

Förfrågningar

Hör av dig till oss för att prata om nya uppdrag eller pressmedverkan.

Erik Oskarsson

Head of Professional Services, M.Sc. Business Design, Partner

+46 (0) 734 304 824 eoskarsson@rouse.com

Michael Kitzler

Patent Business Lead, European Patent Attorney, M.Sc. IT, Partner

+46 (0) 70 877 72 93 mkitzler@rouse.com

Stina Pilotti

Legal Counsel, LL.M., Senior Associate

+46 (0) 72 399 42 47 spilotti@rouse.com

Medarbetare

Här är vi som jobbar på IPQ.

Ana Popescu

Project Manager, M.Sc. Intellectual Capital Management, Associate

+46 (0) 763 976 174 ana.popescu@ipq.se

Anna Stenberg

Legal Counsel, LL.M. (föräldraledig)

+46 (0) 70 278 13 41 astenberg@rouse.com

Anna Theander

Patent Competence Lead, Senior associate, European Patent Attorney M.Sc.E.E.

+46 73 403 20 02 atheander@rouse.com

Caroline Önefäldt

Office Manager, B.Sc. Sociology

+46 (0) 737 308 640 conefaldt@rouse.com

Erik Ekelund

Content Marketing Associate

eekelund@rouse.com

Erik Johannesson

Senior Advisor, Patent Attorney, M.Sc.Ph.E.

+46 (0) 733 904 945 ejohannesson@rouse.com
Hannes Ludvigsson

Hannes Ludvigsson

Content Marketing Associate

hludvigssson@rouse.com

Joanna Wallestam

Legal Counsel, LL.M., Associate (föräldraledig)

+46 (0) 723 633 464 jwallestam@rouse.com

Love Fält

Legal Counsel, LL.M., Associate

+46 (0) 76 010 71 92 lfalt@rouse.com

Malin Keijser Bergöö

European Patent Attorney, M.Sc.

+46 (0) 70 143 37 99 mkeijser@rouse.com

Matti Lindberg

Junior Associate

+46 (0)708 777 683 mlindberg@rouse.com

Olle Bratt

Assistant Manager Marketing & Sales, M.Sc. Public Administration and Economics, DHM

+46 (0)70 229 25 42 obratt@rouse.com

Richard W. Lettström

Of Counsel, European Patent Attorney

+46 8 755 58 43

Sarha Forsebäck

CAO, DIHM Business Finance, DHM, Partner

+46 (0) 707 505 180 sforseback@rouse.com

Stina Pilotti

Legal Counsel, LL.M., Senior Associate

+46 (0) 72 399 42 47 spilotti@rouse.com

Thomas Randes

Country Manager, Legal Counsel, LL.M., MBA,

+46 (0) 70 877 72 87 trandes@rouse.com

Tim Platt

European Patent Attorney, US Patent Agent, B.A. Mech. Eng., Senior Associate

+46 (0) 70 877 72 86

Kontor

Vi har vårt kontor på Vasagatan 11 i centrala Stockholm, precis intill centralstationen. Kom gärna förbi och träffa oss.

Besöksadress

 

Rouse AB

Vasagatan 11, plan 11

111 20 Stockholm

 

Postadress

 

Rouse AB

Mailbox 550

114 11 Stockholm

Kontaktuppgifter

 

Telefon: 08-32 13 90

E-post: sweden@rouse.com

Styrelse

Vi tror att företag mår bra av olika typer av erfarenhet och kompetens. Därför består vår styrelse av personer från olika branscher som tillför både kund- och affärsperspektiv.

Jeremy Newman

Jeremy is a Principal and Country Manager of our UK business.

Luke Minford

Luke is our Chief Executive based in our London office

Michael Kitzler

Patent Business Lead, European Patent Attorney, M.Sc. IT, Partner

+46 (0) 70 877 72 93 mkitzler@rouse.com

Rupert Ross-Macdonald

Rupert became the first Chairman of Rouse having been CEO since late 1999.

Sarha Forsebäck (styrelsen)

Alternate Board Member

Thomas Randes

Country Manager, Legal Counsel, LL.M., MBA,

+46 (0) 70 877 72 87 trandes@rouse.com